event burgee venue burgee

Sjælland Rundt 28. juni 2018

Helsingør Sejlklub (Sejlklubben ved Kronborg)

Participantlist as of 15:44 on June 28, 2018

Sponsorer: Palby Marine, Klarlund, Trac-Trac, Lopolight, Renell, Elvstrøm Sails Øst, Kronborg Marine Bådudstyr, Museet for Søfart

Helsingør - 1 Løb

Start: Start 1 kl. 10:00 Singlehanded, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@10:00:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  1 1 1 Granada 24 DEN212 Inger Ole Braad-Sørensen Nykøbing Sj. 1.25 Danmark 0.967    
  20 1 1 Mini 6.50 POGO 2 AUS 635 Grand Danois Claus Pedersen Holbæk Sejlklub 1.60 Danmark 1.133    
  2 1 1 H-Boat GER 1043 Umoja Henning Ancker-Wiewgorra Hamburger-Segel-Club 1.30 Tyskland 0.998    
  18 1 1 Melges24 653 R2D2 Wolfgang Hirschbeck YC Franconia 1.75 Danmark 1.190    
  3 1 1 H-Boot G823 Heureka Florian Walter Yachtclub am Tegernsee 1.35 Tyskland 0.998    
  4 1 1 H-Boot GER 1176 Semper Fidelis Michael Röhrig Yachtclub Ruhrland Essen 1.30 Tyskland 0.998    
  15 1 1 Banner 28 MKII DEN 123 Vitalius Morten Tauchi Fredericia 1.35 Danmark 1.110    
  5 1 1 H-Boot GER 1065 Ragamuffin Peer Mittl HS Schwörstadt 1.30 Tyskland 0.998    
  13 1 1 Comfortina 32 D 500 Liv Bjarne Christiansen Frederiksværk Bådelaug 1.70 Danmark 1.075    
  6 1 1 H-Boot GER 1203 Bobby Dazzler John Sykes Frankenthal Segelclub 1.30 Tyskland 0.998    
  9 1 1 Aphrodite 101 DEN 323 Chelsea Jan Møller KDY 1.65 Danmark 1.104    
  10 1 1 Dragonfly 28 Performance DEN 2884 Lanzelot Jakob Madsen KAS 1.70 Danmark 1.350    
  7 1 1 Maxus 28 281 Swish Lars Hansen Sejlklubben Lynæs 1.70 Danmark 0.977    

Helsingør - 2 Løb

Start: Start 2 kl. 10:20 Singlehanded, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@10:20:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  8 2 2 XP44 SWE83 XAR Rikard Roth FBK 2.30 Sverige 1.329    
  163 2 2 Grand Soleil 46.3 DEN 46 GSen Jan Olesen Gilleleje 2.20 Danmark 1.310    
  11 2 2 Banner 41 RC DEN 8 BLÅ FRITID Niels Johnsen Skandinavisk Singlehandsejler Forening 2.00 Danmark 1.152    
  12 2 2 RM1350 SWE10 Embla Anders Nyberg GKSS 2.45 Sverige 1.300    
  14 2 2 Granada 32 DEN 217 Anna Mads Thusgaard-Madsen Køge Sejlklub 1.70 Danmark 1.105    
  16 2 2 X-332 1444 Kraken Kasper Wedersøe HAS 1.90 Danmark 1.156    
  17 2 2 X-332 DEN-236 Bluenose Kim Henriksen Holbæk Sejlklub 1.85 Danmark 1.161    
  19 2 2 First 27.7 POL 14859 BUENA Wladyslaw Chmielewski 5 Kroner Club 2.10 Poland 1.096    
  21 2 2 Seascape 27 Den 73 Vera Sven Møller Lynetten 2.00 Danmark 1.167    

Helsingør - 3 Løb

Start: Start 3 kl. 14:00 Twohanded, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@14:00:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  22 3 3 S26 D 21 Fri Nicas Otto Kategatt Lübeck 1.22 Tyskland 1.009    
  23 3 3 Banner 30 DEN-68 Delice Anders Hansen Øresunds Sejlklub Frem 1.65 Danmark 1.079    
  24 3 3 H-Boat 431 midlife Roland Horn SV03 Berlin 1.30 Tyskland 0.998    
  25 3 3 H-Boat DEN 46 Huddi Volker Schürmann none 1.30 Tyskland 1.002    
  26 3 3 Beason 31 SWE 105 Ova Måns Westesson Lomma LBS 1.65 Sverige 1.034    
  27 3 3 Langø 999 D6 Neglfar Peter Rosenbeck Mortensen Skovshovde 1.65 Danmark 1.105    

Helsingør - 4 Løb

Start: Start 4 kl. 14:20 Twohanded, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@14:20:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  28 4 4 First 40 Den 59 My Way Stig Wittrup Snaptun Sejlklub 2.00 Danmark 1.271    
  31 4 4 J105 S 452 Javelin Janne Magnusson MSS 1.80 Sverige 1.242    
  30 4 4 Columbie 451   Jelena dnc Felix Frost Gotthard dnc VSK 2.10 Danmark 1.146    
  32 4 4 JOD 35 SWE69 BILLSTRÖMS Johan Billström RJK 2.00 Sverige 1.239    
  33 4 4 Seascape 27 DEN 37 Frida Ole Kristensen Sejlklubben Køge Bugt 1.90 Danmark 1.171    
  34 4 4 Comfortina 32 SE285 Lis af Domsten Lars Rosenqvist Domstens Båtklubb 1.70 Sverige 1.074    

Helsingør - 5 Løb

Start: Start 5 kl. 15:00 Racing, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@15:00:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  35 5 5 Spækhugger D65 Knudsen Eske Martens Poulsen HAS 1.40 Danmark 661.4    
  36 5 5 Spækhugger DEN 210 Towanda Lars Møller Nielsen Sundet 1.45 Danmark 661.4    
  37 5 5 Spækhugger 24 Hansigne Niels Martinhoff Jensen Sejklubben Sundet 1.44 Danmark 661.4    
  38 5 5 Spækhugger Den-308 Betty Christian Lausten Helsingør 1.55 Danmark 661.4    
  41 5 5 Spækhugger DEN 135 Igenbrug Søren Due Olsen Sundet 1.45 Danmark 661.4    
  42 5 5 Spækhugger DEN88 Daphne Bjørn Ficher KAS 1.45 Danmark 661.4    
  43 5 5 Spækhugger DEN 77 Hvalfisken Mia Charlotte Krogh hansen KAS 1.40 Danmark 661.4    
  40 5 5 Spækhugger 130 Itsi Bitsi Jonas kamban Larsen Frem 1.45 Danmark 661.4    
  39 5 5 Spækhugger DEN142 Sigur Knud Jon Andersen Sejlklubben Sundet 1.40 Danmark 661.4    
  162 6 5 Dragonfly 28 Sport GBR 89 Three Sisters Peter Holmberg Borstahusens Segelsällskap 1.70 Sverige 1.350    

Helsingør - 6 Løb

Start: Start 5 kl. 15:00 Racing, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@15:00:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  44 5 6 CB66 Racer 39 Carte Blanche Mikkel Larsen Bork Bådelaug 1.50 Danmark 604.0    
  47 5 6 Bandholm 27 DEN127 JOIN Svend Hillerup Hansen S/K Lynetten 1.60 Danmark 662.2    
  48 5 6 X79 Den 348 Exocet Luca Silvioli Dtu sejlsport 1.62 Danmark 625.6    
  45 5 6 X79 DEN 173 Charole Allan Kierkegaard PS 1.40 Danmark 617.4    
  46 5 6 Scan-kap 99 DEN143 Tot Dries Wellens Sejlklub Syvstjernen 1.52 Danmark 605.0    
  49 5 6 Maxi 77 DEN 2775 Nanok Ulf Dinesen Kalundborg 1.50 Danmark 672.0    
  50 5 6 Express DEN 705 Moster Ulf Brandt Helsingør Sejlklub 1.49 Danmark 651.8    
  79 5 6 Scan-kap 99 D1 Alibie Martin Geertz KAS 1.60 Danmark 605.0    
  51 5 6 Mamba 311 216 Madigan Per Holmgaard Slettenbaadeklub 1.65 Danmark 644.0    

Helsingør - 7 Løb

Start: Start 6 kl. 15:30 Cruising, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@15:30:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  54 6 7 Solus 29 D11 Mary Ole Ertmann Nielsen Jyllinge 1.60 Danmark 1.015    
  55 6 7 Albin 78 253 Belle Pär karlsson Edenryds båtklubb 1.50 Sverige 0.927    
  52 6 7 Maxi 87 343 Elisabeth Mads Poulsen Sundet 1.50 Danmark 1.014    
  56 6 7 Maxi 95 52 Brienne Kasper Magnus Leonhard Ring Sejlklubben Hundige Strand 1.46 Danmark 1.008    
  62 6 7 Shipman 28   Sjamocca Jens Seneberg Nielsen KAS, Svanemøllen 1.55 Danmark 1.016    
  63 6 7 Spækhugger DEN198 GREYJOY Jeppe Pers Sejlklubben Frem 1.45 Danmark 1.004    
  60 6 7 Nordship 28   Smut-i Thomas Eriksen Sejlklubben København 1.65 Danmark 0.997    
  61 6 7 Solus 29 27 Martha Mikkel Walmod Hyttel Skovshoved Sejlklub 1.60 Danmark 1.015    
  66 6 7 Granada 24   Brunhilde Andrea Baccenetti Sundet 1.25 Danmark 0.967    
  65 6 7 Compis 28 439 Altina Simon Paulsson Domsten 1.60 Sverige 1.053    
  59 6 7 Drabant 27 D-2 Lurifax Jacob Strüwing Helsingør Sejlklub 1.55 Danmark 0.964    
  64 6 7 Shipman 28   Yanna Christian Tolstrup Dragør 1.55 Danmark 1.016    

Helsingør - 9 Løb

Start: Start 6 kl. 15:30 Cruising, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@15:30:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  69 6 9 717 Elvstrøm 717 Maverick Thomas Roger Henriksen S/K Lynetten 1.25 Danmark 1.168    
  73 6 9 Albin Vega 2951 Vildsvinet Niels Christian Cederberg S/K Lynetten 1.17 Danmark 0.995    
  68 6 9 Albin Ballad 917 Elba Søren Strabo Mariager 1.55 Danmark 1.025    
  67 6 9 IF 2459 Emmelina Jimmie Beckerlee Sundby Sejlforening 1.22 Danmark 0.939    
  71 6 9 BB 10 53 Asiaq Henrik Hamann Birkerød Sejlklub 1.45 Danmark 1.112    
  70 6 9 Omega 30 111 Liva Niels Albæk Knudsen Sejlklubben Sundet 1.55 Danmark 1.082    
  72 6 9 Willing 31 83 Frk. Finn Thomas Hegelund Lykke K.A.S. 1.60 Danmark 1.059    
  78 6 9 Bavaria 32 105 Cirkeline Søren Hansen Lynetten 1.55 Danmark 1.102    
  75 6 9 Albin Ballade 479 Ude på Balladen Søren Melkjorsen Kastrup Sejlklub 1.55 Danmark 1.025    
  76 6 9 Marieholm 32 D-13 S/Y Pernille Bengt Albjerg Marbæk 1.60 Danmark 0.993    
  77 6 9 Albin Ballad 1046 Sputnik Michael Hasselgaard Jægerspris Sejlklub 1.60 Danmark 1.025    
  74 6 9 Albin Scampi 30 414 Frigg Allan Hagenbæk Kristiansen Sundet 1.60 Danmark 1.047    
  80 6 9 Albin Ballad 315 Philippa Michael Christensen Nivå Bådelaug 1.55 Danmark 1.025    
  81 6 9 Maxi 909 130 ONNI Tina Bering KVS 1.65 Danmark 1.029    
  82 6 9 Bavaria 320 Sportline (1994)   Pegasus Martin Brorly Dinesen Helsingør Sejlklub 1.65 Danmark 1.102    
  139 6 9 Scampi 30 D 1143 Puff Filip Nordland Søspejdernes Sejlklub 1.70 Danmark 1.047    

Helsingør - 11 Løb

Start: Start 7 kl. 16:00 Racing, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@16:00:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  83 7 11 Grinde 119 Navicula Jens kirk Andersen Roskilde 1.70 Danmark 645.2    
  84 7 11 X 342 D 37 Pretty Flamingo Sejr Hansen Frem 1.85 Danmark 593.4    
  86 7 11 Impala 31 100 Nord Frederik Simonsen Sundby Sejlforening 1.78 Danmark 610.6    
  87 7 11 Athena 34 DEN 58 Heureka Niels Kjøng Hellerup Sejlklub 1.75 Danmark 603.2    
  88 7 11 First 31.7 1086 L'Eclair Niels Seneca Bang Nivå Bådelaug 1.75 Danmark 584.4    
  89 7 11 X102 DEN 633 XTASE Karsten Normand Nivå Bådelaug 1.90 Danmark 589.2    
  90 7 11 Rode 367 Den 818 Marsupilami Theis Eichel Helsingør Sejlklub 2.10 Danmark 581.2    
  91 7 11 Hallberg Rassy 42E DEN 82 Cayman Jens Strøm Helsingør Sejlklub 2.10 Danmark 613.4    
  97 7 11 X302 DEN 9 Najaden Henrik Jessen Hellerup Sejlklub 1.75 Danmark 613.4    
  95 7 11 Banner 34 18 Opus Christian Korsgaard Øresund Sejlklub Frem 1.70 Danmark 595.8    
  93 7 11 X-102 Den 1129 Obelix Klaus Gydesen Sejlklubben København 1.90 Danmark 587.4    
  96 7 11 X-102 119 #oneXtoo René van Laer Rungsted sejlklub 1.90 Danmark 596.2    
  94 7 11 Jeanneau 32i sunfast 693 Fru vognsen Anders vognsen Dragør sejlklub 2.00 Danmark 606.8    
  92 7 11 Maxi 909 44 La Vida Frank Rhode Sejlklubben Lynæs 1.70 Danmark 644.6    

Helsingør - 12 Løb

Start: Start 7 kl. 16:00 Racing, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@16:00:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  98 7 12 Xp38 DEN 3810 Soldier Blue Lars Ive KDY/HS 2.10 Danmark 525.4    
  101 7 12 X-332 30 Peter Peter Hillock Syvstjernen 1.80 Danmark 575.0    
  99 7 12 X-362 Sport DEN 153 Andrea Christian de Lichtenberg Næstved Sejlklub 2.05 Danmark 557.0    
  100 7 12 First 36.7 SWE 4820 Chess Simon Lundmark Borstahusens Segelsällskap 2.20 Sverige 563.2    
  105 7 12 Ylva DEN 58 Ylvann Christian von Scholten Vedbæk 1.65 Danmark 578.6    
  104 7 12 Molich X D42 Kontor Lars Thomsen Aarhus Sejlklub 1.68 Danmark 554.2    
  102 7 12 DS 37 16 Mathias Lars Mygind KDY 2.20 Danmark 543.8    
  103 7 12 X-332 Sport 367 Andrea Christian Caspersen Nivå 2.20 Danmark 568.0    
  106 7 12 First 36.7 7085 Søndagsbarnet Per Stochholm Dragør Sejlklub 2.25 Danmark 547.0    
  107 7 12 X-99 103 Liv Kim Rene Hansen Lynetten 1.80 Danmark 572.0    
  108 7 12 Xp 38 DEN - 76 Jan Madsen Jan Madsen Helsingør Sejlklub 2.10 Danmark 533.6    
  109 7 12 Molich Xm 39 Solong Matthias Wimmer LLB 1.60 Danmark 563.4    
  110 7 12 X-412 DEN 203 Häxan Kim Milton Knudsen Doha 2.08 Qatar 530.0    
  149 7 12 Dufour 40 121 Siam Jan Toft Rasmussen Københavns sejlklub 2.10 Danmark 553.4    
  112 7 12 X-332S DEN 432 Papillon Henrik Glud Dragør sejlklub 2.15 Danmark 564.4    
  111 7 12 X-99 GER 282 Swash Buckler Michael Matthiessen YCW 1.80 Tyskland 572.0    

Helsingør - 13 Løb

Start: Start 7 kl. 16:00 Racing, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@16:00:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  113 7 13 X-43 D-89 Dixi Erik Stannow HAS 1.90 Danmark 527.2    
  114 7 13 X-412 213 Exocet Peter Bo Rützou KDY 2.10 Danmark 535.2    
  115 7 13 IMX 40 DEN 940 Exabyte Jens Mohr Ernst Kerteminde Sejlklub 2.45 Danmark 521.6    
  116 7 13 Luffe 44 Den 31 Chili Per Henriks Sletten bådeklub 2.05 Danmark 541.8    
  117 7 13 First 40 162 Karukera Ola Sandell CrSS 2.4 Sverige 511.4    
  127 7 13 Farr 44 GER6691 Kiwi Martin Skøtt KDY 2.60 Danmark 517.0    
  118 7 13 one off 1239 Buksesnedkeren Stig Jørgensen Sejlklubben København 3.00 Danmark 410.0    
  122 7 13 Arcona 430 DEN 45 Sirenita Carsten Dilling KDY 2.33 Danmark 503.6    
  123 7 13 Knierim 49 DEN-1 Ben Cotta Mads Christensen KDY 2.00 Danmark 466.4    
  125 7 13 Hanse 411 SWE 82 JOY II Jan Hoejman Domstens baatklubb 1.98 Sverige 547.0    
  126 7 13 Swan 45 DEN 9503 Tarok 7 Erik Berth HAS/KDY 2.35 Danmark 486.8    
  124 7 13 Dufour 44 DEN 21 Jeanne d Arc Erik Kragh-Hansen Sejlklubben København 2.30 Danmark 511.2    
  119 7 13 Frost 38 DEN 1 Frostboxen Jakob Frost Faaborg Sejlklub 2.30 Danmark 515.0    
  120 7 13 J/111 SWE-69 Blur Peter Gustafsson GYC 2.20 Sverige 512.8    
  121 7 13 Kracer 40r SWE-9139 Krackemut Anders Hansen Malmö Segelsällskap 2.27 Sverige 519.0    

Helsingør - 15 Løb

Start: Start 8 kl. 16:30 Cruising, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@16:30:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  131 8 15 Granada 910 11 MajaDan Frederik Borg http://vallensbaek-baadklub.dk/ 1.70 Danmark 1.002    
  132 8 15 Comfortina 32 244 Mañana Bjarne Nielsen Rungsted sejlklub 1.70 Danmark 1.075    
  133 8 15 Sweden Yachts C34 D 314 Akela Christer Ekstrand KDY 1.85 Danmark 1.141    
  130 8 15 Hanse 315 D 468 Ødegården Peter Klitgaard Brandt Sundet 1.75 Danmark 1.096    
  129 8 15 Grinde 126 Senta Tobias Mollerup Dansk Grinde Klub 1.70 Danmark 1.033    
  128 8 15 B31 DEN 1196 Freja Søren Ussing Kastrup Sejlklub 1.80 Danmark 1.034    
  135 8 15 Ketch 40 RAN Ran Nichlas Rasmussen Søspejdernes sejlklub 2.00 Danmark 1.150    
  136 8 15 Malö 42 110 Vibeke Stig Wessberg Sundby Sejlforening 2.00 Danmark 0.892    
  134 8 15 Bianca 107   Bella Bianca Bo Abildgren HSK 1.80 Danmark 1.139    
  138 8 15 Jeanneau Sun fast 36 DEN 11 Scarlet Martin Ottesen Køge Sejlklub 1.96 Danmark 1.191    
  140 8 15 Bianca107 DEN 79 Leda Orla Wadt KDY 1.80 Danmark 1.139    
  142 8 15 Hanse 37e Den-413 Rasmine Michael Flindt Lynetten 1.70 Danmark 1.175    
  143 8 15 Jeanneau S.O. 37 68 Vanilla Henrik Seiler Sejlklubben København 2.00 Danmark 1.169    

Helsingør - 16 Løb

Start: Start 8 kl. 16:30 Cruising, Finishes: Finish time, Time: 28/06/2018@16:30:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Plac. DeltagerNr Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Dybgang Land (Country) Måltal (Rating) Place Points
  144 8 16 Beneteau First 456   Daisy Torben Lundgren Sejlklubben Køge Bugt 2.40 Danmark 1.275    
  145 8 16 Swan 42 (Ron Holland 1981) SWE 8884 Freya Frank Maar Espergærde 2.40 Danmark 1.388    
  146 8 16 Dufour 412 DEN 305 Sans Souci Ulrik Priem KDY 2.10 Danmark 1.209    
  147 8 16 X43 NED 7852 heXtor Kristian Joos KDY 1.90 Danmark 1.275    
  148 8 16 Bavaria 42 Cruiser SWE 269 Pandora Bent Knudsen Køge Sejlklub 1.95 Danmark 1.150    
  152 8 16 Sejlbåd DEN 300 Adventure Erik Høi Frederiksksund 2.10 Danmark 1.175    
  154 8 16 Swan 431 DEN 431 Juice Ian REECKMANN Rungsted 2.30 Danmark 1.176    
  151 8 16 One Ton - Dubois 40 DEN9243 Full Pelt Søren Lenander Espergærde 2.00 Danmark 1.287    
  150 8 16 Hanse 445 DEN 007 Liv II John Frederiksen Sejlklubben Køge Bugt 1.85 Danmark 1.250    
  160 8 16 1-TON GER 443 Universitas Johann Mikrah Akademischer Segler Verein zu Rostock 2.27 Tyskland 1.225    
  158 8 16 Panic 40 GBR8760Y Sally Lightfoot kim lindgreen Nykøbing Sjælland 2.20 Danmark 1.175    
  159 8 16 IMX 40 FRA 28465 eXcite Rane Mohr Hjorhöy Frederikssund sejlklub 2.50 Danmark 1.281    
  164 8 16 Hartly Filjan 43 NN Chi Andreas friis Hansen NN 2.00 Danmark 1.15    
  165 8 16 Hallberg Rassy 40 DEN 85 Velocity Mads Finsen NN 2.00 Danmark 1.075    
  156 8 16 Varianta 37 VA37 Frida Jan Verner Nielsen S/K Lynetten 1.95 Danmark 1.213    
  161 8 16 First 38 S Thea søren ekstrand Helsingør sejlklub 2.10 Danmark 1.150    
  155 8 16 Columbie 451 DEN 44 Bifrost Christian Førster-Christensen Sejl Køge bugt 2.10 Danmark 1.275    
  157 8 16 X-46 DEN53 Galadriel Claus Middelboe Andersen SKB (Sejlklubben Køge Bugt) 2.40 Danmark 1.325    
  29 8 16 Arcona 370 24 Sunshine IV Martin Jonsson Lomma bs 2.06 Sverige 1.195    

www.helsingorsejlklub.dk
mail@helsingorsejlklub.dk

www.sjaellandrundt.dk
srrmail@sjaellandrundt.dk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com